| Darianna a întrebat:

Cum poti scapa de o sarcina nedorita, in afara de avort?

13 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

laughing puterile miraculoase a mamei omida

| Wehrmacht a răspuns:

Uite si eu o lectie la chimie...cum sa o invat fara sa o invat?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă sarcina s-a "instalat" deja, atunci NU ai cum să "scapi" de ea decât prin avort sad

În situaţia explicată de tine în întrebarea anterioară, se poate lua "pilula de a 2-a zi" în MAXIM 72 de ore de la "incident" ( preferabil cât mai REPEDE )!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat anterior.

Toate cele bune.

| Dariusuu a răspuns:

Nu cred că mai există altă şansă, sau cel puţin nu s-o descoperit.

Avortul este singura soluţie.

| Darianna explică (pentru Dariusuu):

Careva tablete?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Darianna):

Lenovo, sau tablete de milka

| Felys a răspuns:

Exista avort medicamentos, dar asta tot medicii il fac, nu poti tu de capul tau sa cumperi medicamentul, oricum am inteles ca e mai scump decat avortul clasic

| Alcyon a răspuns:

Nu ai cum

| Cristiann25 a răspuns:

Mda tu sigur esti vreo fetita de 15-16 ani care nu a avut ce face decat sa se joace cu puta. Fugi si fa avort pana nu iti ratezi viata.

| SunnyDay88 a răspuns:

Viseaza, viseaza!

| kandaraki a răspuns:

Este o metoda, dar nu e placuta, nimeresti in accident, cazi de pe scari, dar e prea de tot asta

| StefanKogut a răspuns:

Nasti.

| kata92 a răspuns:

Astepti 9 luni. Dupa mai ti copilul cat il alaptezi iar dupa il dai spre adoptie. Are tot dreptu sa traiasca. A, si daca te gandesti la avort uitate la cateva filme pe internet sa vezi cum se face. Trebuie sa stii adevarul. In plus avortul o nenoroceste pe femeia care il face ea nerevenindu-si suta la suta niciodata. Iti dai usor seama, doar e o crima si una savarsita in pantecu femeii. N-am zis-o cu rautate sau chestii de genu. Daca mai ai intrebari raspund.