| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.Eu ma voi oprea de strabism, mie cam frica nu stiu cum e. Daca ati facut asa operatie imi puteti spune si mie va rog? fiindca mie cam frica. Multumesc ::* FunDiTSa::*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dragonul96 a răspuns:

Sall, nu m-am operat, dar ai grija casa te poti vindeca.

| Maniax a răspuns:

Nu am facut asemena operatie, dar am facut mai grave...ruptura de tendoane.mergi la spital/clinica unde trebuie sa te opereze,iar tu faci ce iti spune doctorul. Dupa aceea mergi in sala de operatii,iar acolo te pune pe o masa.o asistenta iti fa pune o branula, in car va merge niste perfuzii, iar dupa vreo 2 minute in acea branula injecteaza un ser cu medicament care te adoare sau iti pune o masca pe fata care miroase urat si cand te trezesti cred ca iti vine greata(eu am vomat).iar pe cand te trezest o sa te trezesti pe un pat intr-un spita.du trebuie sa iti fie frica. sper ca te-am ajutat. Funda?

| Mony_5165 a răspuns:

Buna...nu m-am operat de strabism, dar sincera iti dau un sfat tot ce iti soune medicul sa faci si sa fi foarte atenta, sa te faci sanatoasa