| 1987321 a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa imi fac o operatie de strabism insa nu stiu prea multe detalii, ma puteti ajuta.Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.saptamanamedicala.ro/......-0001.html
Cred ca ar fi indicat sa ceri aceste sfaturi/informatii la un medic oftalmolog, doar informatiile medicului sunt demne de luat in seama.
O zi buna:)

| Fatamuntilor a răspuns:

Doar medicul oftamolog iti da aceste informatii!
Nu te lua dupa linkuri, de multe ori nu da cele mai bune informatiii!

| Anonimuserr a răspuns:

Depinde de stadiul strabismului pe care îl ai.
Te duci la un medic oftalmolog și el va decide dacă trebuie să faci operație. In mod normal se face numai atunci când persoanele cu strabism se pot plange de urmatoarele simptome: vedere incetosata, oboseala ochilor, sensibilitate la lumina puternica, vedere dubla (aceasta apare de obicei la debutul strabismului).
Depinde ce simptome ai, ce vârstă ai. Sunt mulți factori.
Sper că te-am putut ajuta!