| nicoleta_2082 a întrebat:

am si eu o intrebare.In luna ianuarie o prietena de-a mea a fost violata.Si pe urma ea a vrut sa se sinucida si a luat 30 de pastile de penicilina cu vin.Ma rog nu mi-a povestit cum si-a revenit.In timpul asta ei ii venea menstruatia dar nu avea nici un simptom care sa-i dea de banuit ca ar fi ramas insarcinata dar si-a facut un test de sarcina in luna martie si-a facut un test de sarcina si ia aratat ca nu e insarcinata. Acum i-a crescut burta cum o aveam eu la 5 luni si si-a facut aseara un test de sarcina si ia aratat pozitiv ca este insarcinata ea zice ca acel viol a fost ultmul contact sexual dar ea ar veni sa aiba 7 luni de sarcina.Se poate ca fatul sa fi fost afectat din cauza pastilelor si sa nu se fi dezvoltat cum trebuie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| claudia_4299 a răspuns:

Aoleu saraca fata nu as vrea sa fiu in locul ei se poate sa fie afectat copilul si de la atatea pastile dc nu ii zici sa se duk mai bine la un medic ceva nu e de jucat cu chestii din astea

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Este o problemă gravă și trebuie să meargă la un ginecolog împreună cu familia ei sau cu tine,singură dar trebuie să meargă.
Nu trebuie să îi fie rușine sau să fie complexată pentru că este vorba de o viață!
Orice este posibil, un doctor, o ecografie și povestit totul doctorului va ajuta mult și va ajuta viața unui copil nevinovat cu nimic.

Succes și multă sănătate.

| francesca89 a răspuns:

Ar trebui s'o sfatuiesti sa mearga la dr. nu sa intrebi pe aici, majoritatea sunt copii de 15 ani.

| cocolinafitedulci a răspuns:

De reveit shia revenit ca a baut vin si pastilele nu shia facut efect si intrebarea nu o stiu ia gandeste-te u ca nu stiu eu apropo si pe mine m cheama nicoleta