| Crs a întrebat:

In ultimile 2 -3 luni ciclul mi-a venit regulat. In ianuarie inca nu mi-a venit. Am facut acum 10 minute si un test de sarcina si mi-a iesit negativ. Dar, oricum nu aveam cum sa fiu insarcinata. Care pot fi cauzele din care nu imi vine ciclul? crying Prin decembrie am fost si racita, este posibil ca din aceasta cauza sa nu imi vina? Sau este ca inainte nu imi mai vine regulat? Ca inainte de aceste 3 luni, ba luna aceasta imi venea, cealalta nu. :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cosima11 a răspuns:

Si eu am patit la fel... ciclul poate intarzia si din cauza stresului, si daca ai zis ca ai fost racita si asta poate fi un factor care intarzie aparitia ciclului. Nu mai sta stresata si ai sa vezi ca o sa iti vina. iti spun din proprie experientA:p
Insa. daca vezi ca iti intarziie prea mult, ar tebui sa mergi la un medic ginecolog si apoi sa stai linistita ca nu poti pati nimic rau.

3 răspunsuri:
| kukubau a răspuns:

Intreaba un medic in astfel de probleme.tongue

| powergirl a răspuns:

Se poate si de la raceala iar daca esti la inceput se poate sa nu iti vina regulat am 21 ani si nu imi vine regulat imi vine odata mai de vreme ca luna precedenta sau mai tarziu. iar daca nu ai facut sex nu are cu sa nu iti vina si daca ai facut cu prezervativ nici atunci nu are cum sa nu iti vina cel mai bine ar fi sa mergi la un ginecolog si te scapa el de griji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O anexita, fa si tu o vizita la medic, e departe?