| AndreiS23 a întrebat:

Am si eu o intrebare. m-am apucat de slabit(sarit coarda, alergat, flotari, abdomene + exercitii cu gantera).

Ce as putea sa mananc seara? pe la 6-7 (eu ma culc pe la 12) deci e ok ca manc la 6-7. Dar ce anume... sa nu se depuna. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MariaStancu00 a răspuns:

cereale integrale
paste din faina integrala
orez brun
fructe
legume
lactate
Nu ar trebui sa mananci:
mancarurile de tip fast-food
dulciurile
bauturile carbogazoase
pastele
painea
prajelile de orice fel

| yousef a răspuns:

Nu ar trebui sa mananci nimic seara.Doar un pahar cu lapte/ceai si multa foarte multa apa.(oricum o sa-ti fie sete dupa ce alergihappy