| Dumitrescu_Amalia_1996 a întrebat:

Buna trebuie sa dau 5-6 kg in 2 saptamana. am nunta, si e urgent, nu pot face exercitii cardio de exemplu alergat si sarit coarda deoarece am probleme cu tensiunea mie mare[iau si tratament] am incercat Dukan dar dupa 2 zile ameteam ce sa fac ce dieta pot sa tin? Seara pot face cam 120 de abomene si ceva exercitii pentru. picioare, asa incet, dar cu alimentatia ce facem dati-mi o dieta! Pentru ca eu nu mananc de 2 saptamana. paine si foarte foarte rar dulciuri si am slabit doar 3 kg mai trebuie 6-5 kg ajutati-ma, ca sa incap in rochia de mireasa.Multumesc.

2 răspunsuri:
| GatitulMiresei a răspuns:

Ca si exercitiu fizic, cel mai bun este urcatul scarilor. Asadar evita liftul si ia scarile la serviciu, acasa etc. Mergi pe jos o statie de tramvai/autobuz.

Nu manca dupa ora 6 seara. La cina, mananca supe.
Evita carbohidratii: paine, produse de panificatie, paste, orez, cartofi.

Pentru ca ai nevoie sa elimini centimetri rapid, mergi la impachetari. Vei elimina apa din tesuturi si vei reduce astfel centimetri.

Casa de piatra!
www.gatitul-miresei.ro