| BizSinir a întrebat:

Hello! Deci... am ajuns la capatul puterilor. Incerc sa scap de burtica de foarte, foarte, foarte mult timp. Acum de cand a inceput vara m-am axat doar pe slabit asa ca: am renuntat la o masa si de obicei manc pe la 11 si 17 niciodata dupa 17! Bineinteles, mai ales ca este si cald nici sa nu aud de mancare gatita. Doar fructe,legume,salate,compoturi. M-am apucat intens si de sport. Alerg, sar coarda, abdomene, genoflexiuni, etc (dar cel mai mult exercitii pentru abdomen) si singurul loc de unde am slabit?!- picioarele! am slabit doar la picioare. Nu pot sa-mi dau seama...ce pnm trebuie sa mai fac?! am sa mor cu burta?! Deja am ajuns complexata cu chestia asta. crying Sfaturi? (va rog fara chestii gen"resemneaza'te sau tine de gene"
Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hallo, tu de fapt isi incetinesti metabolismul, chiar vrei sa slabesti?

| T0T a răspuns:

La vârsta ta nu trebuie să neglijezi mesele importante ale zilei și unele alimente. Trebuie totuși să îți menții o alimentație vastă și sănătoasă altfel vei regreta mai târziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiul verde fara gluten antiadipos
Suc de grefe care este cel mai bun pentru slabit
Incearca sa faci abdomenele acelea scurte.
Ai rabdare si totul va fi ok.
Mananca de trei ori pe zi plus 2 gustari de alune neprajite.
2 l de apa
Bea dimineata un pahar cu apa in care storci putina lamaie -inainte de masa
Ai putea incerca si pastile de cafea verde, dar ai grija sunt foarte multe tipuri happy
Succes!
Nu renunta la mese, cel mai important!

| ioanacristina666 a răspuns:

Continua cu ceea ce faci si nu te da batuta.Continua cu mese mai mici, fara mancat tarziu, apa multa, sport si cu timpu vei slabi si la burta.Sau cel putin prin sport isi va schimba forma.Fiecare are o constitutie diferita si un loc unde va slabi prima oara

| Cosmin86 a răspuns (pentru ioanacristina666):

De ce e asa bine ce face? Si-a incetinit metabolismul si o sa slabeasca foarte greu.

| BizSinir explică (pentru Cosmin86):

Si ce as putea face?! Am incercat sa respect mesele si sa fac mai mult sport si putinul care l-am dat jos l-am pus la loc sad

| Cosmin86 a răspuns (pentru BizSinir):

1. mananca de 5 ori pe zi ( ultima masa cu 3 ore inainte de culcare, INDIFERENT de ora ).

TE culci la 12 noaptea, ultima masa e la ora 9 seara.

2. carbohidrati doar in prima masa a zilei si doar dupa antrenament

3. o zi / saptamana mananci multe calorii ( ziua de incarcare ), pentru accelerarea metabolismului

Astea 3 sunt vitale.

Legat de sport, ai spus "dar cel mai mult exercitii pentru abdomen"...

Exercitiile pentru abdomen NU ajuta la slabire/datul burtii jos, pierzi vremea cu alea.

Fa CARDIO, dar cu un program serios, nu haotic.