| cretzufinish a întrebat:

Mi-a venit menstra luna aceasta pe 12 si apoi am avut gripa puternica. Am fost la medic si mi-a dat tratament cu antibiotice. In urma tratamentului mi s-a oprit menstruatia (dupa 2 zile). Ar trebui sa ma ingrijorez? Sau dupa terminarea tratamentului sa ma astept sa mai vina o data? thinking Help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lora_9285 a răspuns:

Nu te ingrijora! Este din cauza antibioticelor.Se intampla frecvent! Dupa terminarea tratamentului nu cred ca o sa-ti revina menstruatia imediat dar, probabil o sa apara mai repede decat la data normala.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te ingrijora inca. Asteapta urmatoarea menstruatie. Pana la ea, foloseste prezervativ la fiecare contact sexual. Daca urmatoarea menstruatie e normala, inseamna ca totul ein regula. daca nu, e cazul sa mergi la ginecolog.

| ina_4413 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi. Din cauza racelii ai o dereglare, ar trebui sa nu iti mai vina odata.AIgrija ca nici ovulatia nu mai este in acelasi timp, si poate apare o sarcina.

| angel2000 a răspuns:

E posibil sa se fi oprit din cauza tratamentului. Acum o sa-ti vina luna urmatoare posibil cu mici intarzieri sau poate sa-ti vina putin mai repede decat e termenul. Daca intarzie foarte mult mergi totusi la medic sa nu fie alte probleme.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Du-te la un medic de specialitate.

| Stixie a răspuns:

Daca ti-a venit pentru prima data, nu te ingrijora.Inca de la inceput, dar si pe parcursul vietii, mentruatia ori va intarzia, ori va tine putin mai mult decat trebuie, ori mai putin... te sfatuiesc sa nu iti faci nici o grijahappy.
Bafta:*