| Elena2375 a întrebat:

Hei! Dupa cat timp e normal sa vina menstruatia dupa terminarea tratamentului cu Duphaston? Au trecut 10 zile si inca nu mi-a venit. E un motiv de ingrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Buna!
Depinde foarte mult de problema ta si de cum sintetizeaza organismul substanta.
In cazul unora, menstruatia incepe dupa 5 zile, dar am intalnit si cazuri in care menstruatia a revenit dupa aproape doua luni.
Momentan va trebui sa fii rabdatoare.In majoritatea cazurilor, noul ciclu menstrual incepe in urmatoarele 3 saptamani dupa terminarea tratamentului.
Numai bine!

| Elena2375 explică (pentru Floridori):

Sarut-mana mult pentru raspuns! Chiar ma intristam ca nu-mi raspunde nimeni? la fel, numai bine!

| Floridori a răspuns (pentru Elena2375):

Imi pare rau...
Daca vreodata mai ai intrebari, daca doresti, imi poti scrie direct si cu cea mai mare placere, daca pot, voi incerca sa te ajut.

| Elena2375 explică (pentru Floridori):

Multumesc enorm!

| ParaGestina a răspuns (pentru Floridori):

Păi care ar fi motivul întârzierii?

5 răspunsuri:
| Anayrda0876 a răspuns:

In decurs de 7 zile sau după 3 zile