| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare, mi se usuca fata si mi se corjeste ce sa fac...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Exista unguente mai ieftine si mai eficiente in farmacii. De exemplu crema de galbenele, care reprezinta o protectie excelenta pentru ten in acest sezon. Ceva mai puternic, ar fi unguentul Elocom. Te dai o singura data pe zi, inainte cu vreo ora de a iesi din casa. Acest unguent reprezinta un tratament, care nu este de durata, ci se poate folosi doar maxim trei saptamani. Dupa aceea faci o pauza. Cu crema de galbenele te poti da, de doua ori pe zi, permanent.

| alecs871 a răspuns:

Ti se usuca fata?hee hee Eu am tenul prea gras, cand ma sterg cu un servetel pe fata, zici ca m-am sters de apabig grin

| adika a răspuns:

Foloseste asa ceva acasa:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Aplica o crema hidratantawinking! cel putin la mine merge! folosesc cea de la L`OREAL tripla actiune zilnica!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceeasi Problema O am si eu De 2 ani cam asa mi se usuca pielea fetei si se cojeste, pateam doar vara acum in fiecare zi, imediat dupa ce ma spal pe fata in 5 minute pielea deja se cojeste, an folosit mai mult timp o crema recomandata de la plafar, imi impiedica cojirea doar o zi, apoi e la fel. Ma puteti ajuta? Id e. ovetto@yahoo.com

| oanandreea a răspuns:

Ai nevoie de o crema sau lotiune hidratanta, iti recomand ceva de la Nivea, la mine e f buna.