| heroforyou a întrebat:

e vb despre sparncenele mele.eu obisnuiesc sa ma dau cu creionul dar de ceva timp pielita mi se usuca si se corjeste. oare e din cauza creionului? ati patit si voi fetelor vreodata asa?:dmc pentru raspunsuri

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o deshidratare a pielii.
Consumă mai multe lichide și seara folosește o cremă de noapte hrănitoare.
Pa, pa.

| AndrogynBeauty a răspuns:

Le hidratezi corespunzător înainte de a le creiona? Te demachiezi cu atenţie în fiecare seară? Dacă faci toate lucrurile astea, şi totuşi ai probleme, înseamnă că trebuie să schimbi creionul. Sau poate ai schimbat mediul, o altă umiditate în atmosferă, ceva...

| Giovanna a răspuns:

Sincer? da am patit si mai rau, mi-au picat firele d par din sprancene, ma gandeam ca o fi marca creionului de vina (avon) dar oricum nu-mi mai vine sa folosesc nimic. daca tot le vreau vopsite, prefer sa le vopsesc la cosmetica, mi se pare mai putin daunator, mai ales ca le pot trata dupa cu ulei de ricin. Vreau sa spun ca dupa ce am ramas doar cu doua fire de par (din cauza creionului) am inceputn sa le tratez cu ricin, am renuntat la creion si s-au regenerat total. Mai folosesc tratamente cu care imi dau si parul (fiole de la vichy) si chiar imi prinde bine! Eu zic sa renunti la creion, macar o perioada, incerca sa le tratezi si pe viitor incearca sa mergi la cosmetica, nu e neaparat sa le pensezi, doar vopseste-le. Daca vrei sa reiei creionul dupa, da-te foarte discret, cat de discret poti. La mine se vad rezultate, am sprancene superbe dupa ce mi le-a distrus creionul! Si aplica crema de fata si pe sprancene, le regenereaza si le da o forma.