| Alezuza a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.Un prieten s-a taiat destul de rau ieri in talpa intr-un gard ruginit. El s-a dus la doctorul scolii si l-a bandajat dar dupa o ora a inceput sa il doara piciorul si capul.Astazi il durea si mai rau piciorul.Ce i se poate intampla si ce ar trebui sa faca?(refuza sa mearga la spital)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandru112211 a răspuns:

Zii sa se mearga de urgenta straight face Se poate infecta de la un gard ruiginit, Trebuia sa faca repede o injectie pentru ca era ruginit gardul straight face Eu zic sa il suni acum si sa ii spui sa se duca!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa mearga la Urgenta!
Nu-i de joaca cu ruginiturile, se poate infecta mai rau.
Te pup!

| NOname12212 a răspuns:

Daca refuza sa se duca sa stea asahappy

| cretzolina93 a răspuns:

Nu.i constient de ce se poate intampla daca refuza.