| zambareata a întrebat:

am si eu o nelamurire.cu ce e cel mai bine sa de epilezi in zona pubiana? multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cu ceara este cel mai binewinkingCreste mult mai greuwinking

| darkeyes a răspuns:

Cu ceara traditionalawinking
Eu ma epilez la salon pe picioare, pe maini cu ceara de unica folosinta iar in zona pubiana si axila cu ceara traditionalawinking
Parerea mea este sa nu te faci niciodata cu lama, deoarece ingroasa radacina firului de par si il indeseste si creste din ce in ce mai mult si mai negru! Foarte urat!

winking
Papa. Un Paste fericithappy

| zanesiprintese a răspuns:

CEARA! ti-o recomand cu caldura. Si nu benzi!

| madaa a răspuns:

Siner daca te epilezi cu lama poate sa iti apara furung si sad sincer este urat de tot sad

| perla a răspuns:

Eu ma fac cu benzi dar nu acolo pe coapse.acolo al tai scurt si basta nu-i nevoie sa fi cheala nu?

| kanajambe a răspuns:

Depinde de la corp la corp.persoanele sensibile ar trebui cu crema epilatoare, dar sa se foloseasca creme ( balsam de la Elmiplant; o crema cu glabenele; cuburi de gheata)!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine cu bicul

| sill1 a răspuns:

Cu ceara sau laser:*