| student88 a întrebat:

am si eu o problema, am gatul prea lung si as vrea sa mi-l micsorez cumva daca se poate. Va rog sa ma ajutati cu un sfat.
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| andreeeeea a răspuns:

Imi pare rau.
pentru slabit exista
pentru cosurie xista
pentru multe chestii exista
dar pentru gat lung No way
nici operatie nu creddd

sooryysad

| DoarOana a răspuns:

Nu poti sa iti faci gatul sa fie mai scurt dar poti sa "maschezi" asta prin vestimentatia ta.

Nu purta decolteuri in forma de V. Poti purta bluze cu gulere inalte/ridicate sau gulere colante. De asemenea iti poti alege diferite esarfe care sa se asorteze cu imbracamintea si ai grija sa nu porti cercei lungi dar nici foarte scurti.

| student88 explică:

Da sunt de acord ca iarna as putea masca acest defect, dar ce ma fac vara, sau cand trebuie sa ma imbrac in costum? Ma gandeam ca poate exista niste tehnici de masaj prin care sa se poata micsora.Am uitat sa mentionez ca sunt baiat si am 22 de ani.