| Taiam a întrebat:

Am și eu o problema de o lună de zile nu mi s-a mai terminat menstruația, știți vreun remediu natural pentru a mi se opri? Sau din ce cauză nu se mai oprește sunt disperata...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Un asa zis "remediu" natural nu va inlatura cauza care genereaza hemoragia! Asadar, va trebui sa mergi la un medic ginecolog---pana te mai poti tine pe picioare!

p.s. Mi s-a intamplat, cu ani in urma!---cauza descoperita ecografic a fost o sarcina in evolutie.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu mai este menstruatie, se pare ca-i hemoragie si te sfatuiesc sa mergi de urgenta la spitalul de obstretica -ginecologie, pentru ca ceva a declansat hemoragia si trebuie sa investighezi (posibil chisturi, fibroame, sarcina ectopica sau sanse de avort samd).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica tu ai hemoragie de 1 luna si nu te ai gandit sa mergi la un medic ci sa intrebi pe TPU?

| Donsavas a răspuns:

S-ar putea sa fie mai mult decat o simpla menstruatie. O problema ce se discuta si rezolva in urma unei consultatii. Mergi la un control ginecologic! Medicul iti prescrie pentru ca tot el trebuie sa te supravegheze in timp ce urmezi un tratament, fie el si de stopare a menstruatiei.