| Canndice a întrebat:

Cum sa imi treaca menstruatia mai repede? Vreun remediu natural, ceva. stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista un astfel de tratament, potoleste-te. Cel mult, te poti duce la ginecolog sa-ti prescrie anticonceptionale, pe care sa le incepi in prima zi a viitoarei menstruatii. Acea menstruatie va fi foarte scurta

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există ce vrei tu!

NU ai precizat : "motivul", ce vâstă ai, când ai avut PRIMA menstruaţie/menarha, dacă eşti în primul an de CM, cât durează menstruaţia ta, cât este de abundentă, etc.

Dacă sunt probleme legate de aceste aspecte ( durată/abundenţă ), atunci TREBUIE să mergi la un control ginecologic pentru "evaluare" şi, eventual, dacă se consideră că e ( într-adevăr ) o problemă, vei primi tratamentul adecvat ( posibil AC )!

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai cum.

| Crucified a răspuns:

Te dai cu capul de tavan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexului in timpul menstruatiei face ca perioada ciclului menstrual sa se reduca. Indicat sexul sub dus.

| AlinNxD a răspuns:

Din cate stiu erau niste pastile..dar..numai stiu cum le spune

| claudiacerasela78 a răspuns:

Asteapta ca va trece...

| FuNNNkY a răspuns:

rolling on the floor Asta intra in top ten intrebari idioate laughing