| sklr a întrebat:

Bună!
Am și eu o problema:
De vreo 2-3 am senzația ca am ceva în gat sau chiar am.
Deasupra lui mărul lui Adam, când înghit simt ca am ceva, nu am nici un fel de durere nici când mănânc, când beau apa, doar ca îmi vine sa scuip, și ma deranjează când înghit.
Sunt fumător și fumez cam 4-5 țigări pe zi.
Sa mai confruntat cineva cu o asemenea problema? Ma poate ajuta cineva, și ce aș putea să fac în acest caz?
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| liliana77any a răspuns:

Trebuie sa bei multe lichide ca sa te hidratezi si eu mai simt asta uneori, nu cred ca e nimic grav. depinde si ce mananci, nu te grabi si bea multa apa. Poate ai rosu in gat, mai renunta o zi doua la tigari si vezi daca se schimba ceva.
Te pup! kiss

| sklr explică (pentru liliana77any):

Mtumesc mult.
Când fumez nu ma deranjează cu nimic, nu ma ustura în gât, absolut nimic. Doar ma deranjează când înghit, și îmi vine sa înghit continu. Dacă era grav simțeam dureri.
Mtumesc mult!

| Jugheadlover10 a răspuns:

Poate ai puroi in gat si nu dispare din cauza tigarilor, nu cred ca e ceva normal daca te deranjeaza cand inghiti..ar trebui sa te consulte un medic sa vada ce ai