| Kushi a întrebat:

Buna,am si eu o problema.Ideea e ca un prieten mi-a zis ca a avut un accident de masina la curse,el fiind pilot de curse,a stat in coma o saptamana,si doctorii au trebuit sa ii faca operatie estetica fiindca fata ii era aproape distrusa,i-a scurtat din tibie,iar dupa ce a ajuns acasa arata ca nou, a stat in spital maxim 2 saptamani si au trecut 3 saptamani maxim de la accident si el arata ca nou,fara cicatrici pe fata doar cu o chestie la ureche si un dinte spart,vreau sa va intreb daca e chiar adevarat,adica cred ca ma minte, e posibil asa ceva? Sa isi revina asa repede? Tin sa mentionez ca a fost facuta interventia in Germania

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Minciuna! Dintele spart o fi ca s-a batut cu cineva.

| Dismally a răspuns:

Spune-i sa se informeze putin inainte de a minti. Este imposibil sa faci operatiile acestea in doua saptamani si este imposibil sa nu iti ramana cicatrice.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Nu prea e posibil intr-un timp asa de scurt sa nu ai nici urma de cicatrice cu toata medicina germana si cu orice alifie, macar o dungulita roz, un semn ceva trebuia sa fie. Daca i-a scurtat din tibie nu schiopateaza putin?
Poate asta este modul lui de a iesi in evidenta, daca nu are cu ce altceva... poate data viitoare chiar o s-o pateasca pe bune.

| Valentinaldoilea a răspuns:

In Germania sau Patagonia, nu conteaza unde daca a avut un accident asa de urit. Din cele 3 saptamini, una a stat in coma, deci nu a putut fi operat. Mai ramin 2 pentru operatie si refacere. Exclus! Minte. Ori nu a fost grav accidentul, ori nici nu a fost, doar s-a batut cu cineva si s-a ales cu un dinte spart.

| vioricavio a răspuns:

Nici daca era facuta interventia pe alta planeta de catre extraterestrii nu avea cum sa se recupereze fara sa ramana urme serioase in timp asa scurt laughing

| Softe a răspuns:

Medicina în ziua de azi a evoluat foarte mult față de anii precedenți, dar având în vedere ca a fost un accident destul de grav nu are Cum sa scape măcar fără cicatrici, poate el când a spus ca e ca nou nu s-a gândit sa spună ca a mai rămas doar cu cicatrici, iar faptul ca a fost operat în Germania a fost un plus care pentru el deoarece i-a fost acordata grija necesara pentru un corp cat mai estetic.