| EddyChiz a întrebat:

am un prieten de 21 ani care a avut un accident grav de masina, el era tanar sanatos nu avea nimic, intr-o dimineata cand se ducea la munca alaturi de mama lui a intrat un autobuz in el din spate, si l-a aruncat intr-un sant de vreo 2 metri, a ajuns la spital in coma de gradul 4, accidentul s-a intamplat pe 2 septembrie, pe 5 septembrie a avut temperatura si a inceput sa urineze, cea mai afectata zona este creierul care spun doctorii ca e inflamat si asteapta sa se dezumfle, el e in viata momentan doar din cauza aparatelor, creierul nu poate indeplinii nici o functie vitala, faza cu temperatura, urinatul este un lucru bun? sunt disperat chiar vreau sa isi revina, e prieten cu mine de mic, se poate sa isi revina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Depinde de fiecare om in parte.Cel mai bun lucru pe care il poti face pentru prietenul tau este sa ai incredere ca se va face bine si sa ii transmiti si lui atunci cand il vezi energie pozitiva. Daca va duceti la el rude si prieteni plangand ii transmiteti fara sa vreti energie negativa.

| EddyChiz explică (pentru J0B0MAT):

Il putem simtii ca ne aude, cand a fost iubita lui azi la el, a spus ca a vazut o lacrima, nu stiu ce sa zic, se poate face bine? adica cu temperatura urinatul si semnele astea?

| CristinaSNC a răspuns (pentru EddyChiz):

Daca da semne de viata cand e iubita lui acolo, spune-i sa stea mai mult acolo langa el. Incercati sa ii vorbiti, stiu ca suna ciudat in faza in care e in coma. Dar trebuie sa aveti incredere ca se va face bine.

| J0B0MAT a răspuns (pentru EddyChiz):

Nu sunt medic, dar iti spun sigur ca daca ii transmiteti energie pozitiva il va ajuta. Spune-le celor care il viziteaza sa nu mai planga si sa creada cu tarie, macar alea cateva minute in care il vad, ca se va face bine.Sa ii spuna ca se va face bine, ca e puternic, ca trebuie sa lupte, ca il asteapta.Multa sanatate!

| EddyChiz explică:

A murit