| mamasit4 a întrebat:

Buna am si eu o problema... in luna martie am avut pneumonie interstitiala, am fost la doctor am luat tratament si mi-a trecut.doar ca de vreo luna... am niste dureri de spate exact in zona plamanilor. nu este durere muscularasad stiti careva cam ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Mergi la medicul de familie, s-ar putea sa fie o nevralgie intercostala sau, sa fi recidivat pneumonia. Dar totusi, daca nu ai febra si nu tusesti, nu cred ca e pneumonie.

| BGDs a răspuns:

Durerile plamanilor deseori iradiaza in spate. Parerea mea e ca ai facut o complicatie a pneumoniei, sau ca nu ti-a trecut complet. Ar trebui sa iti faci o radiografie de plaman si sa ti-o interpreteze un doctor pneumolog