| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca exista tratament pentru dureri de spate? Ma confrunt de ceva vreme cu dureri de spate destul de puternice in zona plamanilor a soldurilor. Ma voi duce sa-mi fac radiografie la coloana insa am intrebat ca poate este cineva care s-a mai confruntat ori se confrunta cu dureri de spate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa te consulte si te va trimite el unde este cazul.
Cred ca nu-i nevoie de o radiografie la coloana, daca petreci multe ore in fata unui computer sau la masa de studiu.
Apoi, durerile pot fi date atat de multe cauze: obisnuinta de a sta incorect intr-o pozitie pentru multa verme, bronsita pulmonara, pneumonie, dureri de la colecist sau stomac, pietre sau infectie la rinichi, orice este posibil!
Dupa cum vezi, cauzele pot fi diverse, deci, ai nevoie de o consultatie facuta de medicul de familie, iar el va decide unde te trimite si ce investigatii sa faci.

| Pool77 a răspuns:

Verifica daca nu ai cumva aprindere de plamani.
Insa aici nu cred ca te va putea ajuta cineva, cel mai curat e la spital sub radiografie.