| Elizaaa1234 a întrebat:

Am şi eu o problemă. Mi-au apărut pe mâini nişte bubițe, un fel de coşuri şi nu ştiu cum să scap de ele... Mama mi-a zis că sunt de la stres.Tocmai am avut examenele. Ştiți nişte remedii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Stresul nu da bubite, dar alergiile si intorxicatiile alimentare dau!
Mai pot apare si de la epilat pe maini sau chiar ras.

Pentru a scapa de ele, manca pentru 1-2 saptamani mancare mai dietetica, fara prajeli, sosuri, fast food, salamuri si tocaturi.
Spala-te cu apa calda si sapun de copii mici, care este mult mai bland decat cel de adulti.

1 răspuns:
| cevdet a răspuns:

Nu au cum sa fie de la stres. Nu va mai amagiti voi cu asta.
Poate fi o intoxicatie alimentara sau o reactie la caldura combinata cu praful omniprezent. Daca le mai ai si maine, mergi la medic.