| unknow a întrebat:

Buna!
am si eu o problema, si imi este ft ft ft fricathinking daca ma puteti ajuta,. va rog sa o faceti!

pe sanul stang, in zona mamelonului,. am descoperit seara o `kestie`, inauntru acolo, era ca o boaba de mazare mai mare putinthinking
si ma doare numai cand palpezthinking parca un nodul erathinking
eu am dor 15 >ani:" si tin sa mentionez ca relatii sexuale nu am avut! b-)
numai ca o dereglare a menstruatie mai demult, era un chist ovarian minuscul:-s, care s`a tratat cu nujte pastile, a trecut o luna de cand mi-a venit de la pastile, si luna aceasta nu a mai venit:-s e doar ceva maroniu si putin crying

oare ce sa intampla, ca mie mi`e rusine de doctorcrying si frica, [ e cel mai bun si e barbat]

stie cineva, sau a mai trecut cineva prin asa ceva?thinking
multumesc anticipat! funda!winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Poate fi ceva simplu care se trateaza usor, poate fi si ceva mai complicat. Fara o consultatie medicala de specialitate nu ai de unde sti. Daca nu mergi chiar acum cu mama la medic, lucrurile se pot complica.

| TaviSMURD a răspuns:

Bun asculta-ma si eu sunt medic nu ginecolog dar tot medic Si noi suntem tot oameni si noi avem probleme si noi mergem la doctor Ceea ce descrii tu acolo poate fi ceva nitel mai grav putintel nu te speria. Vorbeste cu mami tau si incearca sa treci peste rusinea de doctor mai ales ca ai mai avut probleme cu acel chist. Crede-ma nu prea te joci cu asa ceva. Ai o problema pe care daca nu consulti cat poti de repede un doctor s-ar putea sa regreti tot resul vietii tale. E foarte important sa te vada un doctor care sa poata sa-ti puna un diagnostic corect si sa-ti dea tratament. Succes gandeste-te ca si noi suntem tot oameni gandeste-te ca acel om e acolo ca sa te ajute pe tine sa-ti faca bine.

| Annie a răspuns:

Hmm daca ai noduli pe san si te doare cel mai probabil e sa ai cancer la san... asa ca ar trebui sa te duci la doctor chiar daca iti e rusine, cu chesti din astea nu e de glumit, daca e sa fie ce am scris mai sus (doamne fereste) si depistezi de la inceput se poate trata si poti scapa, dar daca nu... se poate ajunge la estirparea(taierea) sanului afectat.Asa eu te sfatuiesc sa lasi rusinea si sa te duci daca spui ca te doare si este si un nodul.

| unknow explică:

Va multumesc tuturor, va multumesc frumos! asa fac! Lni e programat, ma duc cu mammy la doctorsad!

| unknow explică:

Frate,. la 15 ani numai sex nu`mi trebuie` miewinking >:p

| Adellee a răspuns:

Hmm...chist ovarian am si eu... mi sa reglat menstruatia e prima luna de tratament.iar pata aceea maronie inseamna ca ti se curata ovarul.du-te la doctor neaparat.noi aici putem doar sa iti dam niste sfaturi, dar daca zici ca ai avea acolo un nodul mai tarziu s-ar putea sa faci cancer la san.nu mai sta pe ganduri si lasa rusinea ca nu faci nimic cu ea in viata.fii curajoasa ca omu ala a vazut o gramada de astfel de cazuri.succes!>big grin

| necunoscut22 a răspuns:

Ai lipsa de sex laughing trebuie sa faci seX ca sa ti se sparga nodullaughingai sa vezi