| unaboona a întrebat:

Buna am si eu o problema.sunt prea slaba! deja toata lumea imi spune si eu sunt foarte complexata de asta.am 42 kg la 1, 58 cm si 19 ani. dintotdeauna am fost eu mai slabutza era cand aratam cat de cat ok da acum cum am avut amigdalita cronica am slabit f mult si nu mai arat bine deloc. pofta de mancare nu am deloc si nici nu pot manca orice.eu totusi cred ca ii de la tiroida.la ce tip de medic trebuie sa ma adresez pentru problema mea si care sa-mi prescrie un regim de ingrasare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La un medic nutritionist.

| EvelineFgm55 a răspuns:

42 de kg la 19 ani?:o eu am 53 la 15. s-ar putea sa ai o problema cu glandele. teash sfatui sa te duci la un doctor sau sa iti iei calcui, te poti duce si la medicul de familie. sau chiar si la farmaciste. uneori farmacistele vindeca mai bine omul decat doctorul.

| maissner a răspuns:

Chiar daca e veche intrebarea totusi poate problema ta nu e inca rezolvata.Poi te poti duce la nutritionist sau la endocrinolog(daca e ceva la vre'o glanda). Dar stai linistita.nu esti singura slaba de pe "aici". Eu am 1, 70 si 48 kg la 18 ani.iti dai seama ca sunt destul de slaba.te'as sfatui sa nu te mai iei dupa ce zice lumea.incerca sa te iubesti pe tine.Asa faceam si eu, ma luam dupa ce zicea lumea, ca sunt slaba (si logic ca din cauza ca sunt slabanoaga nu am nici cine stie ce forme). Dar am invatat sa ma iubesc pe mine si sa ma simt bine in pielea mea, ca pana la urma oricine are frumusetea lui. Take care :*

| ForFun a răspuns:

Vitamine proteine lipide si daca vrei sa te ingrasi mananca fast food si mananca mai mult ca de obicei