| MaryEunice a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu o problema.
De mica am fost complexata in legatura cu greutatea mea. Acum am 1, 69 m, 56 kg si 14 ani. Toata lumea imi spune ca arat bine. Dar mie nu mi-a placut niciodata cum arat. Vreau sa ajung la 50. Stiti vreun regim sanatos prin care ati slabit?
Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gamesFENOMENUL21games a răspuns:

Buna!
La intaltimea de 1, 69 nu e ceva chiar rau sa ai 56 de kg, dar tinand cont ca ai 14 ani n-ar strica sa mai slabesti 2-3 kilograme.
Un regim sanatos pentru varsta ta ar fi sa mananci foarte putina paine ( maxim 2 felii la masa) sa incerci sa renunti ca carne, sa nu mananci mai tarziu de ora 19:00, micul dejun sa fie luat zilnic, sa ai 3 mese pe zi principale+ 2 gustari intre ele. Dar sa slabesti 6 kg cum vrei tu va trebuie sa ai rabdare, rezultatele se vor vedea in 2-3 luni, nu te astepta sa slabesti peste noapte!
BAFTA CU DIETA!

| adriana899 a răspuns:

Fii atenta
Daca urmezi cu strictete toti pasii pe care eu ti-i voi enumera nu te vei imbolnavi cum fac multe persoane
In primul rand NU FACE MAREA GRESEALA DE A TE INFOMETA
Nu vei face altceva decat sa te imbolnavesti si sa dai banii pe pastile
Daca vrei sa ai rezultate frumoase in doar o luna renunta de tot la paine, cartofi prajiti, gogosi, fast-food, carne grasa, mancare grasa, tot ce este facut la tigaie in ulei
Nu mai manca chipsuri pentru ca nu sunt deloc sanatoase
Continuam:nu mai manca dupa ora 19 nimic iar daca ti se face foame si o sa spui ca nu mai poti fara sa mananci poti manca putin dar putin din fructe sau legume si cel mai important ultima masa sa o ai cu doua ore inainte sa dormi
Dimineata pe stomacul gol inainte sa mananci bea apa rece dar nu foarte
Sportul este si el important pentru a avea un trup de invidiat, ai putea sa faci abdomene si exercitii pe care le vei gasi pe net
Bea ceai de ghimbir si mananca fructe de goji(le gasesti in hipermarketuri, supermarketuri, le poti combina cu iaurt slab)
Important este sa mananci fructe si legume si sa bei apa(2 litri pe zi) iar mesele sa fie in numar de patru pe zi dar sa mananci cate putin din fiecare ce ti-am enumerat mai sus
Asa am slabit eu, pot spune cu sinceritate ca aveam la abdomen 76 si am ajuns la 65 deci 11 cm in talie tot s-au dus
Sper ca te-am ajutat si iti doresc sa slabesti asa cum iti doresti