| ColorfulRainbow a întrebat:

Am slabit cam mult destul de repede si acum mi se vad oasele : clavicula, coloana.dar am ramas cu putina piele lasata la abdomen si la picioare.
Intrebarea mea e ce sa ma faC? Sa mai fac sport pentru a remedia pielea? Sau sa ma ingras putin?
Sunt derutata... sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Din cate stiu eu de pielea lasata nu se mai poate scapa decat prin operatie.Te sfatuiesc sa incerci sa faci sport,poate,poate o sa se mai remedieze, insa ma insel. Daca vrei sa te ingrasi, ai grija nu te ingrasa brusc, adica nu te apuca sa mananci dulciuri si alte prostii, ia-o treptat adauga cate 100 de calorii pe zi si astfel nu vei pune brusc kg pe tine.Stii de ce iti sugerez sa faci asa?
Pentru ca ingrasandu-te repede te alegi cu niste vergeturi de care sunt sigura ca n-ai nevoie doar asta iti mai lipsea.
Sper ca te-am ajutat si succes in continuare!

| WR104 a răspuns:

Faci sport dar trebuie sa si mananci, fa exercitii pentru tonifiere nu pentru slabit, cere sfatul unei antrenoare.
Succes!

| Modx a răspuns:

Cati ani ai? Ce greutate ai avut?

| lumy4u a răspuns:

Cum ai slabit? vreau si eu!laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru lumy4u):

Stii deja cum se slabeste happy

| wallent1n a răspuns:

Nu te mai ingrasa...mai bine pune pe tine unpic de masa muscularawinking

| wallent1n a răspuns:

Daca vrei ajutor id-ul meu de mess este : valentinlamoly

| AdrianSauca a răspuns:

Pai... mananca ca sa mai pui ceva pe tine si in acelasi timp faci si sport.