| anonim_4396 a întrebat:

am varicela de 3 saptamani.si inca mai am cruste care nu mi-a cazut.as vrea sa stiu daca pot face o baie? FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Daca ai cruste poti face baie da sa nu freci si crustele big grin dar mai bine este sa astepti sa cada si acele cruste.

5 răspunsuri:
| theboywithdog a răspuns:

Mmmmmmmmmmm... cel mai bine ar fi sa stai in pat. Ai grija!

Răspuns utilizator avertizat
| anDra24h a răspuns:

Şi eu am avut de curând. Şi am făcut baie pe parcurs, că n-am ştiut. Nu m-a avertizat nimeni! laughing am aflat chiar pe la sfârşitul varicelei. Şi pentru aia n-am păţit nimic. Hahaha.bine că am scăpat de ea, urâtă boală. Să stai în casă atât amar de vreme d'oh

| alex_4888 a răspuns:

Eu zic ca mai bine nu, nu rupe "bubele" site poti da cu crema de galbenele, baia le inmoaie si cad si pot ramane semne, daca nu e deranjeaza, poti!