| Opris_Alin_1998 a întrebat:

Am fost operat de apendicita respectiv peritonita acum 3 saptamani.Si as vrea sa stiu daca mai tin regim?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur, inca 3-4 saptamani, dar un regim lejer. Adica ai voie carne slaba pe gratar, supe de legume si carne, branza de vaci, chiar mai sarata, compot, un chec facut in casa fara prea multe oua, etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta doctorul de familie s-au antreabal pe cel care tea operat, astfel de sfaturi nu le poti lua de la oricine.sanatate.

| valyt17 a răspuns:

Pt a evita anumite neplaceri recomand sa continui cu regimul mai ales daca esti operat recent
De regula regimul alimentar se refera la hrana solida, care este dat cu scopul de a nu forta incizia in care a fost extirpat apendicul
Acest regim se tine cel putin 45 de zile...
parerea mea