| zizo a întrebat:

Buna,am varicela! ieri dimineata au inceput sa imi iasa bubele si astazi sunt plin de ele, am avut una pe frunte si nu stiu cum mi s-a spart dar nu m-am scarpinat, nici macar n-am atinso, o sa imi ramana pe viata? sau daca le scarpin tare raman pe viata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| deeadeea111 a răspuns:

Iti ramane o urma probabil si eu am avut si am patit ca tine si acum mi-a ramas un semn

| lauruka a răspuns:

Nunu iti ramansi eu am patitla fel cu o bubita si nu mjai ramas urama sau ceva de genu.