| AnnY98 a întrebat:

.deci am 14 ani si am rujeola..de ieri au inceput bubele sa-mi dispara, dar mi-au aparut pe barbie niste cojite si pe nas o pata neagra-maronie si ea acoperita cu cojite..acuma 2 zile pe mine ma mancat pielea de imi venea sa mor asa ca noh mam scarpinat si bubele din unele locuri s-au facut de un rosu aprins. oare o sa ramana asa toata viata? pot sa ma dau cu ceva crema? sau dispare in timp sau odata cu celelalte?
VA MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Vor dispărea. Stai liniștit și nu te mai scărpina. Nu te da cu nimic.Baftă!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Uite, si eu am fost intr-o situatie asemanatoare dar am fost la medicul de familie si mi-a dat un ser sa ma dau pe fata, dar mie imi disparuse bubitele de la rubeola...stai pana iti dispar toate bubitele de pe corp, daca alea de pe fata nu dispare, mergi la medic!