| Smr_Stefan_1990 a întrebat:

Am varsta de 14 ani. Din clasa a 7-a au inceput sa imi apara foarte multe cosuri. Nu stiu cum sa scap de ele. Am incercat sa ma dau cu o crema(Flocinolon), dar nu prea si-a facut efectul. Daca ai putea sa imi dai un sfat sau o recomandare ar fi minunat. Stiu ca sunt in perioada de pubertate dar multi colegi au un ten curat. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Nu mai da cu floucinolon, incearca sa te speli cu sapun cu sulf si sa dai cu unguentul echinaceea sau unguent antiacneic.Iti las un link http://www.sfatulmedicului.ro/......_7495,aici poti vedea tratamente in functie de stadiul acneei. Sper sa te ajute raspunsul meu.Multa sanatate.