| MihaelG a întrebat:

Salut din nou! Am altăaltă întrebare și anume: de prin clasa a 9-a să zicem cam pe la începutul clasei (octombrie) au început să-mi apară pe față niste bubițe ca niște coșuri am încercat tot felul de metode creme soluții măști și măști antiacnee cu ultima parcă funcționa adică am scăpat o perioadă dar asta a fost prin iulie anul trecut în Germania. Știe cineva ce ar putea fi coșuri nu cred ca sunt.sau sunt? voi ce ziceți? Este un semn normal la pubertate? scrieti-mi sfaturi metode si dacă este normal acest lucru

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anonima200368 a răspuns:

Da, este un semn normal la pubertate. De obicei apar multe când mănânci chpis-uri sau mâncăruri nesănătoase. Mănâncă cat mai multa salata! Poți sa iei de la farmacie o soluție numita Eritroacnol, parca, și este și o crema. Scumpa nu e, dar e foarte buna.
Încearcă sa te speli cat mai des pe fata. Succes! Funda? happy

| MihaelG explică (pentru Anonima200368):

Ok mulțumesc pentru sfat.

| Hallucin0gen a răspuns:

Buna! Ar fi bine sa mergi la un doctor dermatolog pentru o consultatie si sa nu dai cu tot felul de creme