| djalexandrual a întrebat:

An 16 ani si luni ma operez de fimoza...As vrea sa stiu mai multe.Cum se face anestezia locala, daca ma doare, daca voi fi constient si cat mai multe informatii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Se face prin injectie. Injectia doare un pic, dar e suportabil. Esti constient. Operatia este foarte simpla iar riscurile minimale. O sa ai o senzatie stranie acolo pana dispare efectul anesteziei.