| raressarpe a întrebat:

Peste cateva zile trebuie sa ma operez de unghie incarnata la degetul mare de la picior.As vrea sa stiu unde se face anestezia locala? Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar in deget, o durere insuportabila, pregateste-te, plus ca te inteapa in mai multe locuri in deget, e nasol rau, nu vrea sa te sperii dar, am trecut si eu prin aceeasi problema, de trei ori.

| raressarpe explică (pentru anonim_4396):

Buna, mie mi s-a facut anestezie totala pentru ca nu am 16 ani si mama mea a facut circ si a ajuns la directorului spitalului judetean Maramures, toti zicandu-i ca asa se face. Dupa operatie m-a dururt ingrozitor, dar am cerut calmat prin perfuzie

1 răspuns: