| Loredana514638 a întrebat:

Are cineva dedesubt de mandibula catre masele daca cautati bine o punga cu ceva? Care se mișcă? Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Este un ganglion inflamat cel mai probabil. Daca ai carii mergi la stomatolog sa ti le rezolvi, daca nu ai, inseamna ca ai un proces infectios in gat sau undeva in organism. Este greu de spus prin internet ce ai

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O pungă cu bani? nu are nimeni, ceea ce ai tu pungă acolo e un abces, ce varsta ai?

| anonimg a răspuns:

Nu cunosc să fi auzite de așa ceva. Mergi la medicul de familie cu cartea de identitate și cardul de sănătate. Totul este gratuit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numesc ganglioni limfatici si sunt importanti pentru organism,
ai mai jos poza cu restul ganglionilor de la nivelul capului https://bodygeek.ro/wp-content/uploads/2014/11/Ganglioni-limfatici.png