| Rudi2000 a întrebat:

De curand am observat ca am o mica inflamatie dedesubt de mandibula, cred ca sa numeste ganglion limfatic submandibular (nu sunt sigur), sunt destul de ingrijorat, de curand am avut o raceala urata. Ma intreb care ar fi motivul. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ekcstsy a răspuns:

Sa nu fie oreion. Ai avut? Daca nu ai avut cam asa se manifesta.

| croix a răspuns:

Şi eu am păţit exact la fel, tot după o răceală urâtă şi m-am speriat, am crezut că am oreion sau cine mai ştie ce. Am fost la doctor însă mi-a spus că nu am de ce să-mi fac griji - în general aşa se intâmplă dupa aceste răceli - şi că nu am nimic. Sincer, nu mă convinsese în totalitate. Mi-a prescris nişte pastile de supt şi am văzut că în câteva zile mi-a trecut. Poate că ar fi bine, totuşi, să te vadă un doctor. Multă sănătate! happy

| Akandelos a răspuns:

Iti sugerez sa cauti si alti ganglioni pe corp.In jurul gatului, subrat, deasupra organelor sexuale(in parti). Daca acesta nu creste in marime, atunci nu cred ca exista probleme, totusi iti sugerez sa faci o vizita medicului de familie.