| Ninjamermaidpirateprincess a întrebat:

Buna, as avea o intrebare, mi-am facut un piercing in partea de sus a urechii de 2 saptamani nu am avut probleme cu ea dar azi m-am trezit cu urechea rosie si putin parca e umflata, dar nu doare deloc. Oare ar putea sa fie infectata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zdgi a răspuns:

Si eu am avut la fel si cred ca Da si la tine asta este problema.
Incerca sa dezindectezi de mai multe ori intr o zi

| Ninjamermaidpirateprincess explică (pentru Zdgi):

Multumesc pentru raspuns. Am fost la persoana care mi-a facut pirsu si a zis ca e normal si ea a mai patit asa ceva. Urechea nu mai e rosie cateodata se mai roseste dar dispare, daca apar si alte probleme ma duc la doctor momentan totul este in regula. Multumesc