| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa incep un post de 21 de zile doar cu ceai si miere, doar ca m-am gandit ca poate incep prea tare din prima, daca puteti sa imi sugerati un post de inceput v-as multumi enorm, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Ai dori pentru că vrei să ajungi călugăr budist sau ce, să mori?
Un post de început: renunță la prăjeli, sucuri acidulate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Sa dau un restart șa orgasnim

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ce, organismul e calculator ceva? Nu merg schimbări drastice în alimentație deodată. Și mai ales ca să supraviețuiești doar cu ceai, ți-ar trebui o pregătire de durată înainte, nu mai zic că nu e sănătos, recomandabil.

| Tonobil a răspuns:

Un preot mi-a zis ca noi oamenii nu suntem la nivel inalt de a tine post negru.Doar calugarii.Ci sa tinem post prin a renunta la a manca lactate, carne, prin rugaciune, gandire pozitiva, fapte bune

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Am scris clar ca poate incep prea tare si astept sugestii, m-am documentat si am aflat ca nu ii prea sanatos sa fac asta, o sa renunt la anumite alimente