| Larisaaaa a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta.
Pot sa tin post doar 3 zile? Sau sa incep de miercuri?

Răspuns Câştigător
| janvaljan a răspuns:

Poti sa tii si doar trei zile in functie de motivele pentru care faci acest lucr(biserica nu este omoratoare de oameni ci de patimi), important este sa te spovedesti si in functie de starea in care te afli preotul impreuna cu tine va hotara daca se cuvine sau nu sa te impartasesti...

6 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Poti incepe cand vrei, important e sa tii post din inima, nu din obligatie.

| pwp a răspuns:

Da, 3 zile este de ajuns pentru a te impartasi :*

| Ando1dul a răspuns:

Post de 3 zilelaughingcred ca si preotul ar rade de tine. daca nu poti tine tot postul tine macar miercurea si vinerea.in caz ca ai o problema de sanatate si trebuie sa tii o anumita dieta asta e altceva.

| debarba a răspuns:

In mod sigur poti trebuie doar sa vrei si dupa ce vrei/doresti sa pui in aplicare

| XYoMenFlorynX a răspuns:

SCZ dar nu cred ca poti doar 3 zile.
daca vrei sa tii post si nu poti toate zilele de post, tine miercurea si vinerea nici eu un pot tine tot postul tin doar mercurea si vinerea sper s iti fiu de folos. fundita te rog.

| crysty122 a răspuns:

Pai poti sa incepi sa tii post de cand vrei dar macar tine miercurile si vinerile si ultima saptamana dinainte de paste eu asa fac