| acviluta a întrebat:

Buna,as dori sa intreb daca la spital trebuie neaparat sa-ti faci programare?/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Depinde ce ai de gând să faci unde să te duci cu ce problemă!
Dacă te duci la urgențe nu ai nevoie, dacă te duci pe trimitere iarăși nu ai nevoie doar că p să stai la coadă.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,trebuie daca e spital privat

| 0rlando a răspuns:

Dacă ai o urgență, nu ai nevoie decât de buletin și eventual ceva documente medicale din trecut.
Dacă nu ești considerat caz urgent, ai nevoie de trimitere de la medicul de familie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e urgenta nu ai nevoie
daca e doar un control nu e obligatoriu, dar vi sta la coada
daca e un spital privat in mod automat iti trebuie o programare

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, pentru internare în spital ai nevoie de Trimitere ( bilet de internare ) şi de programare ( în general ).

Toate cele bune.

| DraudeS a răspuns:

Daca te duci la urgenta, nu, nu-ti trebuie.

Sanatate!