| DelphhiN a întrebat:

daca am bilet de trimitere la spital (pneumologie) mai trebuie sa fac programare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu vrei sa stai la niste cozi interminabile ar fi bine sa faci si programare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că te referi la un Bilet de Trimitere la Policlinică ( NU la spital )!

Ai nevoie de Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).
Preferabil s-o faci PERSONAL deoarece, în unele policlinici, este NECESAR să-ţi iei nr de ordine!

Toate cele bune.

| DelphhiN explică (pentru bursuc001):

De ce nu la spital? eu am trimitere la spital la pneumologie

| bursuc001 a răspuns (pentru DelphhiN):

Scrie pe ea că te trimite la Spitalul "x"?

Cred că e vorba de Secţie de Ambulatoriu happy