| Believe9 a întrebat:

Buna! As dori sa stiu care ar putea fi cauzele pentru care tenul meu este mereu palid si am cearcane, deoarece pana pe la varsta de 14 ani am fost mereu rosie in obraji, iar de atunci pana acum(20 de ani) am mereu o culoare palida.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Invictusman a răspuns:

Cred ca ești anemica. Asa cum ți sa sugerat indicat ar fi sa ieși mai des la aer și sa schimbi alimentația, sa consumi mai multe fructe și legume, în special spanac și o cura cu sfecla roșie ajuta mult la anemie.

2 răspunsuri:
| Gabryel85 a răspuns:

Poate asa e tenul tau. Iesi mult la aer, faci ceva sport?

| Believe9 explică (pentru Invictusman):

Este posibil. Multumesc!