| anonim_4396 a întrebat:

Buna!, as dori un tratament naturist pentru hipotensiune stie cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Inafara de cafea poti servi cate un pahar de vin rosu. Efect garantat.

4 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Daca nu creaza probleme, lasa organismul asa.
Eu am tensiunea normala 10/5 si rareori(in cazuri de efort) 12-13/5-7.
In cazuri in care sunt probleme, trebuie sa afli cauzele reale si nu sa cauti tratamente pentru a trata efectele(adica scadearea tensiunii este un efect al unor probleme medicale, in anumite cazuri). Situatii in care numai medicul poate investiga si recomanda ce este bine de facut si nu orice medic, ci unul bun si cu "bunavointa".
Sanatate!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Vin rosu.

| ewen a răspuns:

in cazul in care este tolerata, se recomanda consumul de cafea dimineata; cantitatea de cafeina continuta in mod normal in doua cesti de cafea (250mg) poate avea ca efect ameliorarea hipotensiunii, si bineintel multa apa, cat poti duce happy

| dragalasica a răspuns:

Cauta in reviste(sau carti).