| dx20 a întrebat:

Stie cineva un tratament naturist pentru menopauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Menopauza nu e o boala, ci e o stare fiziologica a organismului,la fel ca si tineretea, copilaria, etc.Asa cum nu poti vindeca un copil de copilarie asa nu poti vindeca nici menopauza.
Daca te referi la efectele ei asupra femeii(atat pe plan emotional cat si fizic)ele pot fi ameliorate prin relaxare,incredere in sine,incurajare din partea familiei, o dieta echilibrata cu vitamine, fier si calciu.

| DakotaRoyse a răspuns:

Menopauza nu poate fi tratată. Vine şi acolo e.
Efectele ei, da, pot fi ameliorate, în special cu o alimentaţie echilibrată happy

| Giinger a răspuns:

Daca vei lua pastile pe baza de hormoni iti va creste mustata si barbalaughing.
Tratamente naturiste nu stiu.Cauta si tu in reviste ca Libertatea pentru Femei sau Unica sau...pe internet pe siteuri specializate pentru asa ceva-sau mergi la doctor.

| idcatalin a răspuns:

Http://remediu-natural.ro/......ocrine.php

produse naturiste care reduc efectele menopauzei