| Alexia16ale a întrebat:

Buna,As vrea sa imi iau o coarda de sarit pentru ca vreau sa slabesc in zona coapselor ma va ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Zici de nu stiu cat timp ca vrei sa slabesti si cauti pe TPU tot felul de raspunsuri si retete miraculoase pentru a slabi in timp scurt, insa pot sa te intreb de ce nu te-ai apucat de sala? de ce nu ai mers la un nutritionist? de ce nu ai cerut sfaturile unui medic specializat pe nutritie?
daca tot vrei sa slabesti merita sa investesti in asta, pentru ca investesti in tine
coarda ajuta sa arzi calorii, dar nu este suficient doar asta!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fiindca nu esti serioasa si nici consecventa in a face ceva, vreodata.

Pui zeci de intrebari inutile despre slabit, unde practic una intrebi si alta faci in realitate, conform declaratiei tale in care spui ca mananci fff mult, asta dupa ce zile in sir noi ti-am dat sfaturi cum sa slabesti, tu ai ales sa mananci fff mult.

"acum 13 ore | Alexia16ale a întrebat:
Buna, de vreo 3 zile am zis ca ma apuc de slăbit deoarece saptamana asta a fost ff proasta pentru mine de luni pana vineri am mancat ff mult".

https://www.tpu.ro/utilizator/acewsg/intrebari/

| sierra1 a răspuns:

Nu strică dar coarda ajută mai mult de la genunchi in jos