Întrebare recomandată | Adriana294 a întrebat:

as vrea sa imi recomandati niste ceaiuri pentru taierea poftei de mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ti-as recomanda ca inainte cu jumatate de ora de a lua masa sa bei 200 ml de suc de grepfruit rosu stors in casa, acesta iti taie pofta si nu numai este foarte satios, in cazul in care ai o farfurie plina cu mancare pe care nu o vei putea sa o mananci.
Banuiesc ca vrei sa slabesti. Ai putea sa iti calculezi caloriile in functie de inaltime, greutate si varsta si iti poti face propria dieta. Vei slabi frumos si in timp fara sa te infometezi.

| unbaiatanonim a răspuns:

In cazul in care vrei sa slabesti ti-as recomanda mai bine sa faci sport decat sa te opresti din a manca.

| Violleta2022 a răspuns:

Ceaiul verde si cel de ghimbir!

| Donsavas a răspuns:

Iti recomand sa consumi limonada dimineata si sa te hidratezi(Bea apa inainte sa-ti fie sete, putin cate putin, pentru a nu o elimina si cauta sa bei 2-3 litri maxim dar nici mai putin!)
Renunta la ceaiuri caci marea majoritate iti scad fierul din organism si cum esti fata,in urma menstruatiei,poti pierde si mai mult decat in mod normal, ceea ce te-ar putea duce repede la o anemie sau mai rau. Daca doresti sa slabesti, scade consumul de carbohidrati si mananca proteine in limite normale, apoi fa sport pe masura! Dimineata sau seara ar fi potrivit sa lucrezi, inainte sa mananci/dupa ce ai mancat la vreo 3 ore. Vei slabi garantat. Sanatate!

| justanotheruser99 a răspuns:

Incearca ceai verde, de lămâie sau ghimbir.

| peperonies a răspuns:

De ce?

| 393Dan a răspuns:

Ceai cu friptura de porc. Insa pune mai multa friptura decat ceai )

| DavidoffUser a răspuns:

Incearca gramatica limbii romane, ti-o taie imediat.

| oykoj98 a răspuns:

Nu e ceai dar e cel mai bun in a opri pofta de mâncare: bea un pahar de apa cu oțet pe stomacul gol si îți trece.

| Regedesubmunte a răspuns:

Cel mai bine ar fi să bei apă, atât!

| QzEcH a răspuns:

Apa iti taie pofta de mancare.
Se umple stomacul de apa si nu mai poti sa mananci mancare.
Apropo daca esti grasut si vrei sa mai slabesti iti recomand "Dieta cu apa"
Dieta cu apa trebuie tinuta maxim 28 de zile si minim 10 zile.
La 5 zile poti manca si o salata daca iti este foarte foarte foame.

| alex1alex1 a răspuns:

Ceai de menta / Fierbi apa adaugi cuisoare scortisuara putina menta si voala (Pe mine cel putin m-a ajutat si am slabit 4 kilograme in 7 zile

| dvdfg a răspuns:

Acidul hidroxicitric (HCA)