| Maria2008op a întrebat:

Buna,As vrea sa imi spuneti de ce exercitii am nevoie pentru a slabi la picioare am 53 de cm si as vrea sa ajung la 45 am facut de la musclewatching o saptamana dar nu se vad rezultatele si tin deficit caloric

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Nu se poate slabi intr-un anumit loc. Grasimea corporala este dispusa proportional pe toata suprafata corpului. Daca esti intr-un deficit caloric si pierzi sa spunem 1 kg, pierzi 1 kg de pe toata suprafata corpului, deci de aia este posibil sa nu vezi rezultate. Daca chiar vrei sa ai rezultate mai rapid, odata cu deficitul incepe sa faci si sport. Schimbarea nu are loc de azi pe maine, asa ca nu te mai agita atat. Un exemplu de ce ai putea face este mersul. 10.000 de pasi inseamna aprox 300-400 calorii. Spor

| Maria2008op explică (pentru Sekim):

Anul trecut am tinut un deficit mancam in jur de 1000 de calorii pe zi maxim si am slabit intr o luna vreo 5 -7 kg fara sa fac sport

| sweetys a răspuns:

Nu exista sa slăbești doar într-o anumita zona. Pur si simplu trebuie sa iti antrenezi tot corpul astfel incat sa consumi cat mai multa energie