| Maria2008op a întrebat:

Buna seara, Am 50 de kg si as vrea sa ajung la 43 tin deficit caloric de o saptamana am slabit intr o saptamana in jur de un kg si as vrea sa ma tin de acest deficit pana la vara ceedeti ca voi putea ajunge la kg dorite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai lasa-ne naibii cu obsesia asta inutial pentru slabit, ca oricum nu dai doi bani pe sfaturile noastre!

Da-te mai fetita la psiholog ca tu ai ceva la cap, cu obsesia asta la 14 anisori, ori nu mai baga atat in gura daca te streseaza ingrasatul.

Ia de citeste zecile de mesaje scris ed enoi, la zeci de tpic strise de tine, pe aceeasi tema:

https://www.tpu.ro/utilizator/abgzud/intrebari/

| Maria2008op explică (pentru Violleta2022):

De dara aceasra chiar țin deficitul caloric

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maria2008op):

M-ai innebunit cu deficitul caloric...cand tu habar nu ai ce faci si nu vrei sa nu mai manaci atat d emult, ca de aia nu slabesti.
mergi fetita la PSDIHOLOG cu mamica ta, ca esti mult prea mica sa ai habar de tot ce scrii pe aici si bati campii pe zeci de topice.

| Maria2008op explică (pentru Violleta2022):

Si eu ce sa fac daca asta este obsesia mea sa fiu o persoana slaba? habar am dar n am motivatie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maria2008op):

Sa nu mai vii pe forum intreband ce sa faci, daca oricum nu tii cont de nici un sfat d ela noi.
Ai zeci de interbari de acest fel pe forum si tot acelasi lucru intrebi, dovada ca nu nu-ti pasa nici de cum arati si nici de sfaturile noastre,.
oricum te vom raporta adminului pentru zeci de interbari repetitive!

| Hyperion7 a răspuns:

Atenție!
Ce fel de deficit caloric tii? De când tii? Ce mănânci în intervalul orar când mănânci?

O să ajungi la kg dorite, dar daca nu te ții de treabă, revii la kg actuale...sau la mai multe.

| norisorulpufos a răspuns:

Vei slăbi sigur dar te rog nu posta aici imagini de groază cu tine in slip la 43.
De kg.

| Miaomg a răspuns:

Prin deficid caloric de la 75 de kilograme într-o lună am ajuns la 70. (Am 1.82 înălțime)
Faza este că ajungi la kilogramele dorinte însă trebuie să păstrezi mesele cam la același nivel. Dacă după rezultat ajungi iar la traiul dezordonat clar te îngrași înapoi. (Din experiența. Adică am luat imediat 2kg după ce am crezut ca am terminat.)