Întrebare recomandată | Amely123 a întrebat:

As vrea sa stiu care lapte este mai bun cel UHT sau cel pasteurizat printr-o metoda clasica.Am citit lucruri negative despre ambele doar ca nu stiu cat sunt de adevatate.Laptele pasteurizat clasic am inteles ca se recicleaza, lucru care mi se pare destul de ciudat.Cum naiba poti sa repui pe piata de 4-5 ori un lapte? In ceea ce priveste laptele UHT am observat ca daca il tin in frigider chiar si 2 saptamani dupa ce am deschis cutia nu se strica... Asta iar mi se pare ciudat, avand in vedere ca pe cutie nu specifica adaosul de conservanti antimicrobieni. Intr-adevar tratamentul termic distruge microorganismele, insa dupa ce deschizi cutia bacteriile patrund in lapte, asta insemnand ca in maxim 3 zile la frigider ar trebui sa se altereze. Ce minune de lapte au descoperit astia si eu nu stiu? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| lizy12iul a răspuns:

Eu beau lapte semi. si se strica in cateva zile daca nu il beau.cel mai bun cred ca e cel care stii de unde provine, cum e cel de la tara, natural.
dar cum multi nu au vaca toti cumpara chimicale si asta e pacat.

| DeDe11 a răspuns:

Cea mai mare parte a laptelui este facut din lapte praf, din cauza asta nu se strica la temperatura mica. Eu folosesc lapte de vaca de la tara (nu sunt de la tara) pe carel fierb 50 de minute la foc mic este foarte sanatos si hranitorwinking
te pup

| eleaveyou a răspuns:

Terminati cu prostiile. Tot laptele pasturizat este la fel. Evita laptele prea gras si pe cel direct de la țâța vacii.